Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Jak pakować się na wakacje?

Bez kategorii / 23 października 2015 /

Problem nadmiernego bagażu na wyjazdach dotyczy przede wszystkim kobiet. Zwykle chcemy zabrać ze sobą jak najwięcej jednak podróże mają swoje prawa. Gdy lecimy samolotem czy jedziemy autokarem obowiązują nas ścisłe normy.

Zwykle dużo więcej rzeczy zabieramy jadąc na wakacje samochodem. Zdecydowanie najwięcej przedmiotów biorą ze sobą rodziny z małymi dziećmi. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że na urlopie wcale nie potrzebujemy tak wiele.

Kobiety zwykle zabierają zbyt wiele ubrań, bo chcą się pięknie prezentować a potem zwykle kilka stylizacji wraca do domu nietkniętych. Na wakacjach z całą pewnością można darować sobie nadmiar kosmetyków zwłaszcza tych do makijażu oraz nadmiar biżuterii. Laptopa również lepiej zostawić w domu. Zabieramy więc to co niezbędne: bieliznę, ciepłe ubrania, opalacze, podstawowe kosmetyki, leki, ulubioną książkę, dokumenty, telefon, aparat foto.

Pamiętamy też oczywiście o ochronie przed słońcem. Nie bierzmy też nadmiaru jedzenia ani naczyń, zdecydowanie lepiej korzystać z lokalnych barów i restauracji. Pamiętajmy też o doskonałym wynalazku którym są worki próżniowe.

http://pl.freeimages.com/photo/suitcase-1557217