Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Atrakcje Podlasia. Narewka

PolskaWycieczki / 3 listopada 2015 /

Niewielka Narewka to wieś, którą turyści zainteresowali się głównie ze względu na bliskość wspaniałej Puszczy Białowieskiej. Błędne jest jednak przekonanie, że wycieczki zaglądają tu tylko ze względu na czekające w okolicy atrakcje przyrodnicze.

Narewka, podobnie jak wiele innych miejscowości na Podlasiu, może zaskoczyć swą kulturową różnorodnością oraz ciekawymi budowlami znajdującymi się na jej terenie. Co ciekawe, zabudowa tej miejscowości wcale nie przypomina wiejskie architektury. Duży wpływ na charakter tej wsi miał z pewnością fakt, iż w przeszłości posiadała ona przez pewien czas prawa miejskie.

Przez wieki w tej pięknej osadzie żyli obok siebie katolicy, prawosławni oraz Żydzi. Do dziś można tu poczuć klimat tak typowy dla osad, w których przez wieki łączyły się ze sobą różne kultury.
Zabytkiem, którego w czasie pobytu w Narewce pominąć nie można, jest murowana cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Wycieczki chętnie zaglądają do jej wnętrza, wielu wrażeń może też dostarczyć podziwianie tej świątyni z zewnątrz. Jej XIX-wieczna bryła jest jednym z najważniejszych elementów miejscowego krajobrazu.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/Podlaskie_-_Narewka_-_Narewka_-_Mickiewicza_v-SE_20110910_01.JPG