Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Nadmorskie atrakcje. Cisowo.

Bez kategorii / 3 listopada 2015 /

Ci turyści, którzy chcą wczasy spędzić zarówno na wypoczynku nad morzem, jak i na poznawaniu pięknych zakątków znajdujących się na wybrzeżu, z pewnością zainteresują się okolicami Darłowa. Już samo Darłowo może zaskoczyć pięknem swych zabytków, a spacer po nim – dostarczyć wielu silnych wrażeń.

Równie atrakcyjne są okolice tego miasta. Jedną z ciekawszych miejscowości jest tu Cisowo, do którego turyści zaglądają chętnie głównie z powodu jego zabudowy. Ta miejscowość, leżąca w odległości zaledwie 5 km od Darłowa, może się pochwalić wyjątkowymi budowlami.

To tradycyjne, ryglowe zagrody, które powstały w tym miejscu w początkach XX wieku. Są one prawdziwymi perełkami dawnej architektury ludowej i wielką atrakcją turystyczną zarazem. Cisowo może się również pochwalić ciekawym kościołem, zbudowanym w stylu gotyckim w XIV wieku. Wprawdzie w wystroju jego wnętrza dominuje już styl barokowy, niemniej sama świątynia z pewnością zasługuje na uwagę.
Cisowo jest piękne i atrakcyjne, zatem z pewnością warto tu zajrzeć w chwili, gdy spędza się wczasy w okolicach Darłowa. Tu można poczuć klimat typowy dla dawnych wsi leżących na terenie Pomorza oraz lepiej poznać kulturę tego regionu.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Wind_turbines_Cisowo_01.jpg