Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Spotkania z Krzyżakami. Radzyń Chełmiński

Wycieczki / 3 listopada 2015 /

Choć jest miastem niewielkim, braku atrakcyjności zarzucić mu nie można. Malownicza okolica oraz długa historia sprawiają, że Radzyń Chełmiński często staje się celem historycznej wycieczki. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?


Jak na jedno z najstarszych miast w tej części Polski przystało, może się Radzyń Chełmiński pochwalić ciekawymi budowlami z czasów średniowiecza. Ciekawym przykładem dawnej architektury sakralnej jest tutejszy kościół św. Anny. Potężna świątynia wzniesiona w stylu gotyckim zajmuje ważne miejsce na turystycznej mapie miasta.

Warto zajrzeć do jej wnętrza oraz zerknąć do renesansowej kaplicy. Koniecznie trzeba też przyjrzeć się barokowym malowidłom, które ozdabiają kościelne ściany. Inną atrakcją tego miasta są ruiny krzyżackiego zamku. Wiadomo, że ta budowla powstała pod koniec XIII wieku i z pewnością prezentowała się wspaniale.

Do dziś można tu dostrzec ślady po dawnych murach oraz pozostałości zamkowych wież. Widoczne są również ślady podzamcza, które dawniej było ściśle związane z zamkiem.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/52/Zamek_w_Radzyniu_Che%C5%82mi%C5%84skim_widok_wewn%C4%85trz_by_AW.jpg


Tags :