Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Tajemniczy klasztor w Sa Trapa.

Wakacje / 3 listopada 2015 /

Myślisz, że Majorka to tylko plaże i gwarne kurorty? Jesteś w błędzie. To wyspa pełna nieznanych szerszym masom obiektów oraz wyjątkowych zabytków. Jednym z nich jest klasztor Trapistów, znajdujący się w górzystym rejonie Sa Trapa. Pięknie położony i sprawiający wrażenie niedostępnego kompleks klasztorny robi ogromne wrażenie zarówno malowniczą scenerią, jak i swymi rozmiarami.


Do dnia dzisiejszego zachowało się w tym malowniczym miejscu sporo pamiątek po klasztorze i jego mieszkańcach. Zrujnowana kaplica oraz dawne pomieszczenia mieszkalne intrygują zaglądających tu turystów, równie wielkie zainteresowanie wzbudza dawna kuchnia klasztorna.

Prawdziwą ciekawostką da terenie tego opuszczonego klasztoru jest dawny młyn, w którym po dziś dzień można zobaczyć sporo maszyn służących dawniej zakonnikom.

Jak dotrzeć do tej imponującej budowli? Sposobów jest wiele. Można dostać się tu zarówno wypożyczonym samochodem, jak i autobusem. Dobry dojazd gwarantują autobusy łączące Palmę z miejscowością Sant Telm. To właśnie z Sant Telm należy rozpocząć wędrówkę na klasztorne wzgórze. Czy warto? Z pewnością tak, gdyż sam klasztor, jak i jego okolica prezentują się wspaniale.

Zdjęcie: Wikipeia Road_to_sa_calobra.jpg


Tags :