Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Wczasy nad morzem. Wolin

Bez kategorii / 3 listopada 2015 /

Wchodząca w skład Świnoujścia wyspa Wolin jest chętnie odwiedzana przez tych turystów, którzy wczasy nad morzem postanowili spędzić właśnie w tej okolicy. Jakie atrakcje czekają tu na nich?


Wolin to przede wszystkim piękny port, w pobliżu którego można podziwiać i statki handlowe, i malownicze żurawie. Inną atrakcją wyspy Wolin jest tutejsza latarnia morska, która powstała w połowie XIX wieku. To obiekt nie byle jaki i z pewnością zasługuje na uwagę. To najwyższa latania na wybrzeżu, która ma aż 68 metrów wysokości.

W jej pobliżu znajdują się kolejne interesujące obiekty. To wieża obserwacyjna oraz falochron, którego długość wynosi aż 1400 metrów.
Wolin jest też doskonałym punktem dla tych, którzy chcą wybrać się z wizytą do innych państw nadbałtyckich. Z tutejszej przystani odpływa prom do Ystad, można się stąd udać również do Kopenhagi. Specyficzną atrakcją jest tu jedyne w Polsce muzeum egzotycznych ryb mrożonych.
Wolin jest nie tylko ciekawą częścią Świnoujścia, ale i doskonałym punktem wypadowym dla wycieczek w tak piękne miejsca, jak np. pobliska wyspa Krasibór.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Festiwal_S%C5%82owian_i_Wiking%C3%B3w_2009_66.jpg