Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Orawa i jej najpiękniejszy zamek

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 4 grudnia 2015 /

Orawa, podobnie zresztą jak i cała Słowacja, jest w ostatnim czasie bardzo popularna wśród polskich turystów. Nic dziwnego, że biura podróży tak chętnie promują wycieczki na teren sąsiedniego kraju, który może się pochwalić wyjątkowymi atrakcjami.

`

Jednym z tych najważniejszych jest Orawski Zamek, uznawany za jeden z najciekawszych zabytków średniowiecznej architektury obronnej. To jeden z najważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Słowacja.

Na teren tego zamku od lat zaglądają wycieczki z odległych zakątków świata, a i polskie biura podróży chętnie urządzają wyprawy do tego miejsca. Dlaczego? Bo ten zamek to potężna budowla, która dzięki renowacji przeprowadzonej w połowie XX wieku prezentuje się wspaniale. To również ciekawa placówka muzealna, która mieści się na zamku.

Muzeum Orawskie przyciąga tych, dla których zwiedzenie zamku oraz poznanie historii tej słowackiej krainy są kwestiami bardzo ważnymi. Rejon zamku, tak chętnie odwiedzany przez turystów, znany jest też z bardzo dobrego zagospodarowania. Turyści nie muszą się u martwić o noclegi, a oferta tego typu usług staje się tu z każdym sezonem ciekawsza.

Zdjęcie: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Slovakia_Oravsky_Podzamok.jpg


Tags :