Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Skarby Kotliny Kłodzkiej

Polska / 29 grudnia 2015 /

Kotlina Kłodzka jest regionem, który może się pochwalić zarówno wspaniałą historią, jak i licznymi zabytkami. Miejsc, które warto odwiedzić w czasie wycieczki po tym regionie, jest wiele. Wspaniałe, stare miasta z pięknymi zabytkami oraz słynne uzdrowiska to symbole, dzięki którym Kotlina Kłodzka stała się wyjątkowo popularna wśród turystów.

Kotlina Kłodzka przyciąga miłośników wypoczynku oraz zabytków, jest też atrakcyjnym miejscem dla miłośników górskich wędrówek. Noclegi na jej terenie są zatem chętnie wybierane przez tych, którym marzą się wycieczki po okolicznych pasmach górskich.

Kuszą Góry Bystrzyckie oraz Góry Złote, wspaniałymi obiektami i licznymi tajemnicami przyciągają również Góry Sowie. Wiele wrażeń czeka też w okolicy Barda. Ci, którzy znajdą noclegi w tym pięknym mieście, będą mogli wędrować po malowniczych, choć nieco mniej znanych Górach Bardzkich. Kotlina Kłodzka jest też atrakcyjna dla tych, którym marzą się wycieczki w Masyw Śnieżnika.

Dlaczego Kotlina Kłodzka jest tak popularna? Łagodny klimat oraz wspaniałe widoki to główne czynniki sukcesu. Piękna zabudowa oraz tanie noclegi, dobre zagospodarowanie i moc atrakcji turystycznych to kolejne walory, którymi Kotlina Kłodzka podbiła serca turystów. Liczne uzdrowiska i zabytkowe miasta sprawiają, że na jej terenie nudzić się nie można. Czeka pełne zabytków Kłodzko, czekają też takie miejscowości, jak popularne wśród pielgrzymów Wambierzyce, Międzylesie oraz mniej znana Stara Łomnica.