Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Słowackie atrakcje: Rajeckie Cieplice

WakacjeZa granicą / 29 grudnia 2015 /

Choć niewielkie, znalazło się na liście najważniejszych słowackich uzdrowisk. Jest celem niejednej wycieczki, która chce poznać największe atrakcje tej miejscowości oraz jej malowniczą okolicę. Rajeckie Cieplice bez wątpienia warto odwiedzić w czasie wycieczki po malowniczej Słowacji.

Jakie atrakcje czekają na turystów w tym miejscu? Wspaniale kąpieliska są najważniejszą i najbardziej popularną atrakcją tego miejsca. Baseny termalne, które cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, kuszą nie tylko ciepłą wodą (jej temperatura przekracza 30 stopni), ale i piękną architekturą.

Rajskie Cieplice mogą się również pochwalić malownicza okolicą oraz terenami doskonałymi na piesze wycieczki. Pobliskie Słoneczne Skały oraz piękne lasy sprawiają, że piechurom w tej części Słowacji nuda z pewnością nie zacznie dokuczać. Goszcząc w Rajskich Cieplicach warto też odwiedzić znajdujące się w pobliżu uzdrowiska ruiny zamku Lietava. To jedna z najpiękniejszych ruin, jakimi może się pochwalić Słowacja.

Zamek ten w okresie średniowiecza był jednym z najpotężniejszych obiektów obronnych w kraju, a dziś – choć znajduje się w stanie ruiny – nadal robi ogromne wrażenie.

Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/33/Rajecke_teplice-kupelne_jazero1.JPG


Tags :