Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Słowackie atrakcje. Sturovo

Za granicąZwiedzanie / 4 grudnia 2015 /

Fascynująca Słowacja z pewnością zasługuje na uwagę. Ten kraj coraz chętniej odwiedzany jest przez wycieczki z Polski, a jednym z najpopularniejszych miejsc w tym kraju staje się Sturovo i jego okolica. Co warto zobaczyć w tej części Słowacji?


Sturovo to niewielkie miasteczko, mogące pochwalić się atrakcyjnym położeniem nad Dunajem. Blisko stąd do tak atrakcyjnego pod względem przyrodniczym miejsca, jakim są Kovocovskie Kopce oraz węgierski Ostrzyhom. W tym mieście znajduje się największy ze wszystkich węgierskich kościołów, który doskonale widoczny jest już od strony Słowacji.
Dodatkową atrakcją na jaką mogą liczyć wycieczki odwiedzające to miejsce jest tutejsze kąpielisko termalne. Czekają tu nowoczesne baseny i liczne atrakcje, dzięki którym tutejsze termy są doskonałym miejscem zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. W jego pobliżu można znaleźć noclegi w doskonałych warunkach, dzięki czemu pobyt w Sturovie staje się prawdziwą przyjemnością. Z pewnością można tu doskonale wypocząć, a ciekawa okolica otwiera przez turystami wiele nowych możliwości.

Zdjęcie: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Parkany.JPG


Tags :