Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Wczasy na Kaszubach. Chmielno

Polska / 29 grudnia 2015 /

Chcesz spędzić udane wczasy na Kaszubach i szukasz ciekawego miejsca? Być może najlepszym miejscem dla ciebie okaże się Chmielno – znane letnisko, w którym noclegi znajdziesz bez problemów. To duża wieś, w której Kaszuby prezentują swe atrakcje oraz naturalne walory wypoczynkowe.

Położone pomiędzy trzema jeziorami letnisko znane jest nie tylko z możliwości wypoczynku, ale i z wyjątkowej ceramiki. Można tu również podziwiać tradycyjne hafty kaszubskie oraz obrazy malowane na szkle. Decydując się na noclegi w tym miejscu możesz liczyć na wiele atrakcji w samym Chmielnie, możesz też tę miejscowość potraktować jako bazę dla dalszych wycieczek na Kaszuby. Co możesz zobaczyć w samym Chmielnie?
W centrum wsi uwagę przyciąga neogotycki kościół, w którego wnętrzu można zobaczyć ciekawą chrzcielnicę. Jest ona dziełem jednego z miejscowych artystów. Największą atrakcją, z której znane jest nie tylko Chmielno, ale i całe Kaszuby, jest tutejsze Muzeum Ceramiki Kaszubskiej. Prowadzone przez rodzinę Neclów pozwala na zapoznanie się z najpiękniejszymi wyrobami z ceramiki, które można również zakupić jako oryginalną pamiątkę z wakacji.

Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Chmielno_1.jpg