Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Zwiedzanie Watykanu

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 4 grudnia 2015 /

Planując letnie wojaże warto udać się na południe Europy, na przykład do Włoch. Biura podróży oferują wycieczki objazdowe po głównych miastach kraju lub do samego Rzymu, ale za to mające w programie szczegółowe zwiedzanie Wiecznego Miasta.

Niezależnie od wyboru, koniecznie trzeba odwiedzić Watykan – miejsce bliskie wszystkim Polakom i każdemu katolikowi na świecie. Watykan to nie tylko przepiękny kompleks pałacowo-sakralny, ale również najmniejsze państwo na świecie. Wycieczki najczęściej odwiedzają Bazylikę św. Piotra, która zbudowana została na miejscu starej bazyliki, pochodzącej z czasów cesarza Konstantyna Wielkiego.

W jej wnętrzu, pod imponującym baldachimem z brązu, stoi ołtarz papieski, pod nim zaś, w podziemiach znajduje się grób św. Piotra – pierwszego papieża. W Watykanie znajduje się również Kaplica Sykstyńska i muzea. Najmniejsza armia świata – Gwardia szwajcarska, strzeże porządku i pełni straż przy boku Ojca Świętego.

Warto obejść mury, którymi otoczony jest Watykan, pochodzące z IX wieku. Spacer nie zajmie więcej czasu niż godzina, a będzie okazją do obejrzenia sześciu prowadzących do środka bram. Dobrym celem wycieczki będzie audiencja generalna, msza św. lub nawiedzenie grobu papieża Polaka. Każdy, kto raz odwiedzi to miejsce, na pewno zapamięta je na długo.

Zdjęcia: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/StPetersDomePD.jpg


Tags :