Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Podróże autostopem nie tylko z konieczności

Bez kategorii / 23 października 2015 /

Do niedawna podróżnicy autostopem byli uznawani za biednych ludzi, którzy muszą się gdzieś dostać nie mając pieniędzy albo za ludzi mało rozgarniętych. Z czasem jednak pojęcie to się zmienia wraz coraz większą liczbą turystów autostopowiczów, którzy wcale nie są biedni, wręcz przeciwnie.

Bogaci ludzie zmęczeni monotonnością życia codziennego, ciągłej pracy, jeszcze gorzej gdy pracują w korporacji. Właśnie wtedy często podejmowana jest decyzja o wyruszeniu w świat i nie oglądania się za siebie.
Typowy autostopowicz ma z góry zaplanowaną podróż, dokładnie wie gdzie po kolei chce się dostać, co ma zwiedzić i co ze sobą zabrać wyruszając na przygodę życia. Choć bardzo ciężko zaplanować taką podróż, ponieważ jest wiele zmiennych, na które nie do końca ma się wpływ, to w rezultacie wychodzi na plus.
Inni z kolei, głównie ludzie młodzi, studenci wyruszają w podróż autostopem w celach zarobkowych. Jadą gdzie ich oczy poniosą i starają się zatrudniać w miejscowych knajpach, lunaparkach czy hotelach dorabiając tak na dalszą podróż i pamiątki. Jest to niezapomniane przeżycie aczkolwiek bardzo niebezpieczne.

http://pl.freeimages.com/photo/road-trip-1389019