Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Jak korzystać z lata?

Wakacje / 22 sierpnia 2016 /

Lato to wspaniała pora roku z której warto korzystać na wszelkie możliwe sposoby. Większości osób lato kojarzy się z wakacjami i wyjazdami. Faktycznie lato to dobra pora na turystykę.

Gdy jest upalnie najlepiej wyjechać nad wodę a więc nad morze, nad jezioro czy nad rzekę. Najfajniej jest w ośrodkach typowo turystycznych gdzie można wynająć noclegi, leżaki, kajaki czy rowery wodne. Nawet gdy latem pozostajemy w mieście powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu. Można wybrać się na ogródki działkowe, do parku czy na miejską odkrytą pływalnię. Aby złapać nieco ochłody można także pojechać do lasu: na spacer, na rower albo po to żeby zbierać jagody i grzyby. Lato to także dobra pora do uprawiania sportu: pływanie, rower, jazda na rolkach, tenis. Ponadto latem warto korzystać z atrakcji kulinarnych. To właśnie wtedy dostępne są najlepsze i najzdrowsze pomidory, ogórki, fasolka szparagowa, czereśnie, porzeczki, agrest, borówki. Warto pić domowe kompoty, soki, koktajle owocowe oraz konsumować lody.

Wypoczynek w górach

Nie zapominajmy również o górach. Wynajem apartamentów Zakopane czy np. Szczyrk w tym okresie czasu jest bardzo tani. Można wyszukać komfortowy pensjonat szklarska Poręba, Wisła, Dunajec, Zawoja. Warunki są zwykle dobre więc można wybrać się na fantastyczne wycieczki nawet z mniejszymi dziećmi.


Tags :