Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Największe atrakcje Hiszpanii

WakacjeZa granicąZwiedzanie / 3 grudnia 2015 /

Hiszpania to nie tylko piaszczyste plaże i ciepłe morze. W tym kraju można także podziwiać wiele ciekawych atrakcji turystycznych.
Jedną z tych atrakcji jest Plac Hiszpański w Sewilli. Stanowił on scenerię dla kilku filmów tj: „Lawrence z Arabii” czy też „Gwiezdne Wojny – Epizod I: Mroczne Widmo” i „Gwiezdne Wojny – Epizod 2: atak Klonów”.

Kolejną niesamowitą atrakcją turystyczną w kraju basków jest Alkazar, czyli pałac wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Pałac Królewski znajduje się podobnie jak Plac Hiszpański w mieście Sewilla. Innym ciekawym miejscem w Hiszpanii jest świątynia Sagrada Familia. Zapierająca dech w piersi budowla jest budowana od 1882 roku i nadal jej nie ukończono.

W kraju na wschód od Portugalii można podziwiać także sławne na cały świat stadiony piłkarskie dwóch odwiecznych rywali, a mianowicie FC Barcelony i Realu Madryt. Zarówno Camp Nou jak i Santiago Bernabeu jest miejscami, które warto zobaczyć w Hiszpanii. Alhambra, czyli warowny zespół pałacowy w Grenadzie w andaluzyjskim regionie Hiszpanii, zbudowany w latach 1232–1273 to także miejsce, które podczas pobytu w kraju basków trzeba zwiedzić.

Jeżeli komuś marzy się odpoczynek w malowniczym krajobrazie powinien wybrać się na wyspę Gran Canarie.
Hiszpania to kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi, które warto jest zwiedzić.

Zdjęcie z: http://pl.freeimages.com/photo/architectural-details-10-1235102