Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Alpy i ich atrakcje

GóryWycieczkiZa granicą / 4 grudnia 2015 /

Ze wszystkich alpejskich szczytów do najbardziej znanych należy z pewnością ten najwyższy – Mont Blanc leżący w Alpach Zachodnich. Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego masywu górskiego.

Alpy to góry, które mają bardzo zróżnicowany krajobraz i niemal każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Do innych popularnych i charakterystycznych szczytów alpejskich, oprócz Mont Blanc, zaliczają się Matterhorn oraz Weisshorn.

Oba te szczyty osiągają wysokość ponad 4300 m. n. p.m. Popularnym miejscem w Alpach Środkowych jest z kolei Przełęcz świętego Bernarda. Przełęcz ta leży na wschód od najwyższego z alpejskich szczytów, na granicy włosko-szwajcarskiej. Popularne miejsca to również Dolomity we Włoszech, Alpy Retyckie w Szwajcarii, Alpy Bawarskie leżące w Niemczech i Austrii, a także Taury w Austrii.

Słynne są również alpejskie lodowce. Ich całkowita powierzchnia wynosi blisko 4 tysiące kilometrów kwadratowych. Największym z lodowców alpejskich jest Aletsch położony na terenie Szwajcarii, w południowo-zachodniej części tego kraju.

Zdjęcia: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/Mbcourmayeur0001.jpg


Tags :