Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Turystyka w dolinie Biebrzy

Wycieczki / 3 listopada 2015 /

Piękne i nieco egzotyczne Podlasie to ostoja nieskażonej przyrody i wyjątkowej kultury. Turystyka rozwija się tu bardzo dobrze, a najbardziej popularnym rejonem jest dolina Biebrzy i tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Są to tereny wyjątkowo sprzyjające turystyce przyrodniczej oraz agroturystyce.

Tereny te mogą służyć zarówno celom dydaktycznym, jak i wypoczynkowym. Choć zagospodarowanie turystyczne jest tu jeszcze dość słabe, nie brak miejscowości, w których bez problemu można znaleźć noclegi w prywatnych kwaterach.

Czy ten region Polski zasługuje na uwagę? Z pewnością tak, i to nie tylko ze względu na swe walory przyrodnicze. W dolinie Biebrzy można nie tylko podziwiać piękne lasy i torfowiska, ale i ciekawe zabytki. Wbrew pozorom łosie nie są jedyną atrakcją tego obszaru.
Turystyka nad Biebrzą to przede wszystkim możliwość podziwiania tradycyjnych wsi z typową dla Podlasia architekturą ludową. Można się z nią tu spotkać w wielu miejscach. Wiele uroku mają zabytkowe kościoły, wśród których obiektem wyjątkowo ciekawym jest drewniany kościół w Jaminach. Wielką atrakcją jest tu również Kanał Augustowski, a na miłośników historii czeka wspaniała twierdza Osowiec z XIX wieku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Poland_Biebrza_Burzyn.jpg