Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Atrakcje Polesia

Bez kategoriiWycieczki / 29 grudnia 2015 /

Niezwykłe walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe sprawiły, że Polesie uznawane jest za jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Nie brak na tym obszarze wspaniałych zabytków oraz miejsc wyjątkowo atrakcyjnych ze względów przyrodniczych.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty na Polesiu?
Turystyka w tej części kraju skupia się w rejonie Poleskiego Parku Narodowego. Nie brak na jego obszarze ciekawych szlaków oraz ścieżek dydaktycznych. Wsie Jamniki oraz Łomnica są dobrymi punktami wypadowymi dla miłośników pieszych wędrówek, którzy chcą wybrać się w rejon bagiennego jeziora Moszne. Warto też odwiedzić muzeum przyrodnicze w Załuczu Starym.

Wymienione atrakcje są ściśle związane z Poleskim Parkiem Narodowym, jednak warto zwrócić uwagę i na te miejsca, w których zachowały się cenne zabytki. Polesie to kraina znana z dawnych dworków oraz dawnych cerkwi, nie brak na tym obszarze i drewnianych wiatraków.

W pobliżu parku na uwagę zasługują takie miejscowości, jak Sosnowica, Wereszczyn oraz Wola Wereszczyńska. Można w nich nadal poczuć atmosferę typową dla Polesia oraz niezwykły klimat tego regionu.

Foto: Prypeć