Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Jurajskie atrakcje. Grota Łokietka

PolskaWycieczki / 29 grudnia 2015 /

Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po terenach Ojcowskiego Parku Narodowego? Bez wątpienia warto wybrać się na najwyższe wzniesienie na jego obszarze. Jest nim Góra Chełmowa, osiągająca wysokość 473 m. n. p.m.

Jest ona miejscem szczególnie ciekawym dla miłośników przyrody, którzy mają tu możliwość podziwiania takich cudów natury, jak zbiorowiska rzadkich paproci oraz reliktowej jaworzyny górskiej. Większość turystów wybiera się tu jednak z powodu znajdującej się w tym masywie jaskini.

To bez wątpienia najbardziej znana jaskinia w Polsce, a jednocześnie – najważniejsza atrakcja w pobliżu Ojcowa. Grota Łokietka, bo o tym obiekcie mowa, bez wątpienia zasługuje na zainteresowanie turystów. Liczy sobie ona aż 320metrów długości. W czasie zwiedzania tego podziemnego królestwa można zobaczyć nie tylko jaskiniowe korytarze, ale i dwie fantastyczne komory.

Wielką popularność przyniosła tej jaskini legenda, zgodnie z którą w jej wnętrzu miał szukać schronienia uciekający z Krakowa Władysław Łokietek. Sala Rycerska, Kuchnia i Sypialnia to najciekawsze fragmenty jaskini, w których legenda o uciekającym przed Wacławem II Łokietku nadal jest żywa.

Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3c/Jaskinia_Lokietka_Sala_Rycerska.jpg