Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Miejskie atrakcje. Helsinki

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 29 grudnia 2015 /

To jedna z ciekawszych stolic europejskich oraz jedno z najchętniej zwiedzanych przez turystów miast w Finlandii. Helsinki to stolica o niepowtarzalnym klimacie, którą można zachwycać się do woli. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym mieście? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jego obszarze?


Położone w południowej części kraju Helsinki są najważniejszym i najpiękniejszym miastem nad Zatoką Fińską – odnogą Bałtyku. Ze względu na swe położenie Helsinki są nie tylko stolicą i gospodarczym centrum Finlandii, ale i jej największym miastem portowym.

W tym stosunkowo młodym mieście, które założone zostało przez Gustawa I Wazę (władcę Szwecji) w połowie XVI wieku można ujrzeć wiele ciekawych budowli. Najważniejszym zabytkiem jest tu twierdza morska, dzięki której Szwedzi chcieli zapewnić sobie panowanie nad Morzem Bałtyckim.

Zachwycają tu również takie budowle, jak siedziba władz fińskich oraz gmach uniwersytetu. Te ciekawe obiekty powstały w XIX wieku i przypominają o czasach najbardziej korzystnych dla rozwoju miasta. Warto tu również zwiedzić katedrę św. Mikołaja oraz zajrzeć do Muzeum Narodowego. Dzięki temu w czasie wycieczki po Helsinkach można najlepiej poznać historię oraz niezwykłą atmosferę tego miasta.

Wprawdzie tanie loty Warszawa Helsinki nie są obecnie oferowane ale możemy lecieć z Warszawskiego lotniska Chopina do Helsinek w cenie od ok 500 zł.

 

Foto: Helsinki


Tags : |