Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Wenecja mniej znana

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 29 grudnia 2015 /

Piękna Wenecja jest już doskonale znana polskim turystom. Wycieczki do tego miasta oferuje niemal każde biuro podróży, a osób chcących skorzystać z takiej wyprawy nie brakuje. Nic w tym dziwnego. Wenecja to miasto o wyjątkowej atmosferze, w której szczególnie dobrze mogą poczuć się miłośnicy sztuki.

Na terenie miasta ujrzeć można budowle, które stały się symbolami nie tylko miasta, ale i całego państwa włoskiego. Plac św. Marka oraz poświęcona mu bazylika, Pałac Dożów czy okazała wieża zegarowa – to zabytki doskonale znane na całym świecie.

Zachwyca też Wielki Kanał oraz malownicze mosty, zachwycają miejskie pałace i potężne świątynie. Są one obowiązkowymi punktami w programie każdej wycieczki, a ich pominięcie traktowane jest jako wyjątkowy brak taktu. Jest jednak kilka budowli, które mimo swego wyjątkowego charakteru, znajdują się nieco na uboczu turystycznych wypraw.

Do takich zakątków zaliczyć można weneckie getto, które powstało w początkach XVI wieku i było pierwszym gettem w Europie. Zachwyca też wzniesiony w XII wieku Arsenał, który powstał nie jako obiekt obronny, lecz jako stocznia. Częścią Arsenału był niegdyś i XV-wieczny spichlerz, który obecnie służy jako wyjątkowa placówka muzealna. W tym największym włoskim spichlerzu można podziwiać dziś wyjątkową kolekcję zabytkowych łodzi, co z pewnością ucieszy turystów o marynistycznych zainteresowaniach.

Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Palazzo_Cavalli-Franchetti.jpg


Tags :