Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Austria dla miłośników sztuki

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 29 grudnia 2015 /

Przyciąga narciarzy i miłośników górskich wędrówek, jednak nie tylko dla nich wycieczki do Austrii mogą się okazać przygodą życia. Ten kraj jest wyjątkowo kuszący dla miłośników sztuki. Jakimi atrakcjami może oczarować Austria w tym zakresie?


Austria to kraj ceniony przez melomanów. Ojczyzna znanych kompozytorów słynie ze wspaniałych oper oraz koncertów. Wiedeń stał się muzyczną stolicą Europy, a wiele osób wycieczki po tym mieście łączy z udziałem w koncertach. Mozart, Strauss czy Schubert –te nazwiska są dla Austrii najlepszą reklamą. Konserwatorium Wiedeńskie, wiedeńska Opera oraz działająca w stolicy Filharmonia to instytucje znane na całym świecie. Wielką renomą cieszy się też wyższa szkoła muzyczna w Salzburgu.
Austria może też oczarować miłośników malarstwa oraz literatury. Kraj Franza Kafki przyciąga wspaniałymi galeriami i muzeami, w których można poznać losy najbardziej zasłużonych ludzi sztuki. Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu to najważniejsza placówka, którą w czasie wycieczki po Austrii koniecznie trzeba odwiedzić.
Wiele austriackich miast to istne muzea pod gołym niebem. Wspaniała architektura jest największym walorem Wiednia, jednak nie tylko on przyciąga swymi budowlami. Austriackie miasta i miasteczka, podmiejskie rezydencje – oto atrakcje, które miłośników sztuki i historii architektury mogą oczarować swym pięknem.

foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6d/Palac_schonbrun.jpg


Tags :