Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Muzea paryskie. Muzeum Armii

WycieczkiZa granicąZwiedzanie / 4 grudnia 2015 /

Wśród wielu wspaniałych placówek muzealnych tego miasta znaleźć można istne perełki. Celem niejednej wycieczki do francuskiej stolicy staje się Muzeum Armii, w którego zbiorach nie brak cennych zabytków. Muzeum Armii to jedna z najciekawszych placówek, jaką może się poszczycić Paryż. Najchętniej na jego zwiedzenie decydują się osoby zainteresowane wojskowością oraz pasjonaci historii i okresu napoleońskiego. Czym przyciąga ich owo muzeum?


Pierwszą ważną atrakcją jest tutejsze Muzeum Makiet, w którym można ujrzeć modele warownych miast. Kopuła kościoła Inwalidów z grobem Napoleona to kolejna ważna atrakcja i cenny zabytek w tym miejscu. Grób słynnego wodza przyciąga uwagę, jednak i w jego otoczeniu nie brak interesujących obiektów.

W Muzeum Armii można ujrzeć ciekawą kolekcję broni oraz sprzętu wojskowego, dzięki czemu można prześledzić dzieje wojskowości od czasów średniowiecza aż po czasy współczesne. Dla miłośników militariów oraz historyków zwiedzenie paryskiego Muzeum Armii może się bez wątpienia okazać wspaniałą przygodą.

Zdjęcie: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Invalides-film130jpg.jpg


Tags :