Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Warmińskie atrakcje: Barczewo

PolskaWycieczki / 3 listopada 2015 /

Spokojne Barczewo jest jednym z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Warmii. Choć nie jest to miejsce zbyt dobrze znane turystom, ciekawych obiektów tu nie brakuje. Jednym z tych najważniejszych jest Muzeum Feliksa Nowowiejskiego, urządzone w rodzinnym domu kompozytora.

Zachowało się tu wiele pamiątek, które przypominają o tej znanej personie. To muzeum z pewnością zasługuje na uwagę, a wizyta w nim może stać się doskonałą lekcją dla każdego miłośnika kultury i sztuki.
Barczewo może się pochwalić również ciekawymi budowlami sakralnymi. Na uwagę zasługuje kościół św. Anny ze swym wyposażeniem z XIX wieku oraz kościół św. Andrzeja. Jego historia sięga XIV wieku, choć swą obecną formę świątynia uzyskała w wieku XVI. Jest ciekawym przykładem architektury dobry renesansu, której z pewnością warto poświęcić nieco uwagi. W Barczewie stał również i zamek, jednak po tej budowli do dziś zachowały się jedynie skromne resztki. Podobny los spotkał również dawne fortyfikacje miejskie, z których przetrwały tylko skromne fragmenty murów obronnych. Dziś są one cenną pamiątką z dawnych czasów, mają też wiele uroku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Barczewo_ratusz_2.jpg


Tags :