Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Mołdawia dla turystów

WycieczkiZa granicą / 29 grudnia 2015 /

Wepchnięta między Rumunię i Ukrainę Mołdawia być może nie należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych wypraw, jednak z pewnością zasługuje na uwagę. Biura podróży coraz częściej uwzględniają tej kraj w swych katalogach, a wycieczki po Mołdawii stają się coraz większą atrakcją dla turystów ceniących sobie niebanalne atrakcje. Jakimi atrakcjami może się zatem pochwalić Mołdawia?


Mołdawia to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy. Wielkie równiny i malownicze doliny rzek sprawiają, że można zachwycić się scenerią tego kraju. Wycieczki dolinami Dniestru oraz Prutu mogą każdemu sprawić wiele radości.

Wielką gratką dla turystów odwiedzających ten kraj jest również wizyta na słynnych stepach mołdawskich. Są to obszary wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników przyrody. Czekają tu zarówno ciekawe gatunki ptaków, jak i inne zwierzęta: susły, tchórze stepowe oraz liczne gatunki jaszczurek.

Mołdawia to również ciekawa historia oraz kultura, której odkrywanie może sprawić wiele radości każdemu turyście. Cennymi zabytkami może się tu pochwalić Kiszyniów, na terenie którego warto zwiedzić sobór oraz gmach opery. Komrat, Kodra oraz Kaguł to piękne miasta, w pobliżu których czekają na zwiedzających malownicze winnice. Wielką atrakcją tego kraju są również klasztory, które mogą pochwalić się zarówno piękną architekturą, jak i ciekawymi freskami.

Putna i Humor to miejscowości, które swą rosnącą popularność zawdzięczają takim właśnie obiektom.

Foto: Kiszyniów https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/be/Riscani_panorama_02.jpg


Tags : |