Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Kreta i jej atrakcje. Zakros

WycieczkiZa granicą / 29 grudnia 2015 /

Jedną z ciekawszych miejscowości na Krecie jest Zakros – miejscowość doskonale znana miłośnikom historii, dla których Kreta jest miejscem wyjątkowo ważnym. Tu, w Zakros, czeka ciekawy pałac minojski, będący główną atrakcją turystyczną w tej części wyspy.

Znajduje się on w odległości kilku kilometrów od współczesnej wioski Zakros, w której turystyka rozwija się coraz lepiej. To właśnie z niej można rozpoczynać ciekawe wycieczki, kończące się na terenie jednego z najciekawszych na wyspie stanowisk archeologicznych. Jedna z najpiękniejszych tras pieszych prowadzi z centrum wioski do pałacu poprzez wąwóz znany jako „Dolina Umarłych”. Ten wąwóz sam w sobie jest miejscem niezwykłym, a to za sprawą znajdujących się na jego stokach antycznych grobowców.
Sam pałac w Zakros, który przez długi czas nie przyciągał zbyt wielkiej uwagi archeologów, jest obecnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych we wschodniej części Krety. Na terenie ruin znaleziono wiele cennych zabytków – przedmiotów codziennego użytku, dzięki którym udało się znacznie wzbogacić naszą wiedzę na temat kultury minojskiej.

Foto – wikipedia: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Libation_vase%2C_Zakros.jpg


Tags : |