Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Beskidzkie letniska. Bogdanówka

PolskaWycieczki / 29 grudnia 2015 /

Polskie góry mogą zaskoczyć sielskimi krajobrazami oraz malowniczymi miejscowościami. Jednym z ciekawszych miejsc, w którym można spędzić udane wczasy w górach, jest wieś Bogdanówka w Beskidzie Małym. To popularne letnisko oferuje zarówno noclegi w prywatnych kwaterach, jak i ciekawe trasy na górskie wycieczki.

Położona na stokach Koskowej Góry wieś jest idealnym punktem wypadowym właśnie na ten mało znany, beskidzki szczyt. Najbardziej malowniczy przysiółek, którym może się pochwalić Bogdanówka, tu przysiółek u Koska, który znajduje się już praktycznie na szczycie Koskowej Góry.

Bogdanówka swą historią sięga I połowy XVII wieku. Początkowo wchodziła w skład starostwa lanckorońskiego, później stała się wsią prywatną. Dawniej była wsią o typowo rolniczym charakterze, dziś coraz większe znaczenie ma tu turystyka. Jako letnisko Bogdanówka radzi sobie doskonale, a noclegi oferowane tu przez gospodarzy mogą zaskoczyć coraz lepszym poziomem.

Ze względu na urok Koskowej Góry to letnisko jest coraz chętniej odwiedzane, a panująca tu atmosfera sprzyja rekreacji i wypoczynkowi. W efekcie ta wieś jest coraz chętniej wybierana na wczasy w górach, a turystyka rozwija się w jej rejonie bardzo dobrze.

Foto: Kościół w Bogdanówce