Wordwebtravel


Gdzie i jak na wakacje? CIekawe miejsca na wypoczynek.

Tureckie atrakcje. Edrine

WycieczkiZa granicą / 29 grudnia 2015 /

Jednym z ciekawszych miast na terenie Turcji jest miasto Edrine. Jeszcze kilkaset lat temu znane było ono jako Adrianopol – ważne centrum polityczne ówczesnego imperium osmańskiego. Dziś Edrine jest z zasadzie jedynym miastem, którym przyciąga turystów Tracja. Co warto tu zobaczyć?


Edrinie, podobnie jak cała Turcja, przyciąga głównie okazałymi meczetami. W mieście można zobaczyć aż dwa ciekawe obiekty: meczet Selima II oraz Stary Meczet. Ten pierwszy jest prawdziwą perełką sakralnej architektury na terenie Tracji. Wyróżnia się wspaniałymi minaretami oraz przestronnym, jasnym wnętrzem.

Ciekawie prezentuje się też Stary Meczet, znany z pięknych dekoracji kwiatowych. Warto też zwrócić na nieco mniej znany meczet. To Meczet z Trzema Balkonami, który wyróżnia się czterema odmiennymi minaretami.
W Edrine można też ujrzeć inne atrakcje i obiekty typowe dla Turcji. Są tu i łaźnie, i ogromne targowiska, na których zawsze coś się dzieje. W tych miejscach można najlepiej poczuć atmosferę tak fascynującego kraju, jakim jest Turcja.

Zacznij już dzisiaj planować wakacje wpisując w wyszukiwarkę hasła takiej jak „Turcja last minute” czy „wycieczki Turcja”, skorzystaj z firm oferujących wycieczki do Turcji albo zaplanuj sam podróż wyszukując ciekawe oferty w takich serwisach jak np fly4free.pl

Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/53/Edirne_mosque_outside.jpg


Tags :