Last Minute

Dlaczego last minute się opłaca?

Praktycznie wszystkie biura podróży mają w swojej ofercie wycieczki last minute. Może zastanawiało Cię kiedyś dlaczego agencjom turystycznym opłaca się sprzedawać wycieczki w ostatniej chwili po znacznie niższych cenach? W tym artykule postaram się wytłumaczyć Ci dlaczego tak się dzieje i przekonać, że nie trzeba się bać ofert last minute ponieważ najczęściej są to pełnowartościowe wycieczki niczym nie różniące się od tych, które standardowo możesz znaleźć w katalogu biura podróży.

Dlaczego last minute jest tańsze?

Biura podróży rezerwują miejsca w hotelach oraz samolotach zdecydowanie wcześniej niż oferują je do sprzedaży. Tak naprawdę często zdarza się, że wykupujemy miejsce w samolocie i rezerwację w hotelu, która została już przynajmniej częściowo opłacona przez biuro. Może powiedzieć, że odkupujemy te miejsca od biura podróży. W przypadku kiedy na daną wycieczkę pozostaną wolne miejsca, a do daty jej rozpoczęcia pozostało tylko kilka dni biura podróży decydują się zdecydowani obniżyć cenę, aby nie ponosić strat związanych z rezerwacją pokoju hotelowego i miejsca w samolocie (często koszt przelotu to większa część ceny całej wycieczki) za które i tak już zapłaciły. Mówiąc najprościej – biuro woli sprzedać wycieczkę po kosztach, ponieważ w ten sposób odzyskuje zainwestowane wcześniej pieniądze.

Wycieczki Last Minute
Źródło: pixabay.com

Nie bój się last minute

Last minute to pełnowartościowe wycieczki sprzedawane taniej tylko z tego powodu, że nie znalazł się na nie klient w czasie kiedy do rozpoczęcia pozostało więcej czasu. Nie musisz się obawiać, że Twój wyjazd będzie w jakimkolwiek stopniu gorszy od wycieczki zakupionej wcześniej. Co więcej – obsługa hotelu oraz linii lotniczych w zdecydowanej większości przypadków, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że zawsze, nie będzie miała żadnej wiedzy o tym, że wybrałeś ofertę last minute. Tak naprawdę ich to nie obchodzi, więc nie powinieneś się bać, że będziesz gorzej traktowany.

Pod koniec tego artykuły chciałbym jeszcze wspomnieć o ofertach super last minute, czyli takich przy których na zakup decydujemy się kilkadziesiąt, kilkanaście, a czasami nawet kilka godzin przed startem wycieczki. W takim przypadku jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo, nierzadko zdarza się że nawet połowę ceny. Trzeba też zaznaczyć, że wycieczki typu last minute są bardzo dobrymi ofertami dla osób które są w stanie w razie potrzeby w ciągu kilku dni przełożyć termin urlopu ponieważ często wybieramy z bardzo okrojonej oferty terminów, co może od nas wymagać elastyczności w zakresie wolnych dni. Podsumowując: jeśli interesujący Cię hotel lub kierunek podróży znajdują się w ofercie last minute, a jesteś w stanie dopasować się do terminy wycieczki to zachęcam do korzystania z takich okazji.